Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Situatie incerta imobil legea 10
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Situatie incerta imobil legea 10

Buna ziua,

Imobilul in care am apartamentul este subiectul a mai multe procese de revendicare. Conform site-ului PMB, in iulie anul trecut s-a dat o sentinta pentru unul dintre procese dintre fosti proprietari si PMB: "Restituire in natura".
Apartamentul meu a fost cumparat cu legea 112 in '97.
Am sunat la primarie si mi-au spus ca sentinta se aplica doar pentru partea din imobil care nu este proprietate privata (spatiile care sunt inchiriate de catre ROMVIAL). Tinand cont ca apartamentul meu nu a fost revendicat in mod specific, se aplica aceasta sentinta si pentru mine?

Multumesc si astept un raspuns.
Buna ziua,
In mod normal NU dar ........
Ar fi bine sa luati legatura cu un avocat care dupa ce studiaza toate documentele si sentintele sa va dea un raspuns mai clar.