Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Informatii facturare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Informatii facturare

Societatea factureaza in strainatate contravaloarea unor servicii. Care este regimul TVA-ului.
Va multumesc.
Depinde ce servicii facureaza, unde se presteaza efectiv serviciile unde se considera locul prestarii serviciilor- dupa Codul fiscal.
Factura o fac in Romania e destinata unei societati din Franta iar activitatea o desfasor in Mauritania .
Serviciile se incadreaza la specializarea supervizor instalatii electrice.