Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contestatie tabel preliminar de creante
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contestatie tabel preliminar de creante

Am formulat o contestatie la tabel deoarece administratorul judiciar nu mi-a admis creanta. As dori sa stiu daca hotararea pronuntata de catre instanta in urma solutionarii contestatiei imi va fi comunicata conform dispozitiilor Codului de procedura civila sau se va publica doar in BPI. Ma intereseaza acest lucru in vederea stabilirii momentului de la care incepe sa curga termenul pentru formularea caii de atac (in cazul in care va fi respinsa contestatia).
Multumesc.
Buna seara .
In mod normal,hotararea trebuie motivata in 7 zile,redactata in 30 de zile si ulterior,comunicata din oficiu partilor intereresate,in vederea exercitarii cailor de atac legale .
Daca trec treizeci de zile si nu va comunica hotararea ,faceti cerere in acest sens .
Cu stima,
Marius Bote .
Multumesc.