Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Inceperea constructiei unei case
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Inceperea constructiei unei case

sunt pfa si ar trebui sa incep constructia unei case dar nu a iesit autorizatia de constructie.pot sa incep sa fac organizare de santier sa incep sa imi pregatesc fierul si celelalte materiale cofraje etc.?
In mod legal - NU puteti face o "organizare de santier".
Aducerea materialelor, cofrajelor si fasonarea fierului nu constituie lucrari de constructie
Sapaturile sunt lucrari de constructie ce trebuie autorizate

Ce legatura este intre PFA si autorizatie ?
eu nu ma apuc sa fac sapatura fundatiei pana nu primesc autorizatia doar sa incep sa fasonez fierul si sa incep sa imi pregatesc cofrajele.pot sa fac acest lucru?
DA