Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajat in doua state diferite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajat in doua state diferite

Este legal sa fii angajat, in acelasi timp, in doua state diferite? in Romania si in Germania, in acelasi timp?
ana-cer, moderator
Da este posibil sa fii legal angajat in 2 tari. Nu cunosc ce prevede in mod special legislatia romaneasca.
ana-cer, moderator
Teoretic, este posibil . Dar practic este mai greu.
1. Daca nu este necesara prezenta fizica in ambele tari in acelasi timp este posibil.

2. Poate intr-una din tari este vorba de un contract individual de munca cu munca la domiciliu sau prin mijloace electronice (on-line).