avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolarea blocului, recuperare bani
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolarea blocului, recuperare bani

Buna ziua, am si eu o nelamurire. Am vazut ca sunt blocuri care se izoleaza din banii alocati de stat. Nu e cazul al blocul meu unde platim fiecare apartament izolarea. Intrebarea mea este daca pot sa recuperez acesti bani dati pt izolare de la stat si prin ce modalitate pot fi recuperati ( cerere, proces etc.)
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:43, 5 Aprilie 2014
Exista facilitatea recuperarii sumei ,prin scutire de la plta impozitului
Facilitatea se acorda numai in cazul modernizarilor intregului imobil prin contract asumat de catre asociatia de proprietari,care poate introduce dosarul de cerere facilitate la autoritatea financiara responsabila

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anvelopare blocuri - ce se intampla daca am deja apartamentul anvelopat? Pushu Pushu Buna ziua, Locuiesc in sectorul 6 si anul acesta administratia a castigat dreptul de modernizare imobil, inclusiv anvelopare si schimbare tamplarie PVC. Eu ... (vezi toată discuția)
Calcul energie termica coloane verticale debransati utilizatorx utilizatorx buna ziua! Am vz tot felul de discutii pe tema aceasta dar tot nu este clar. Eu am gasit in Legea Asociatiilor 230/2007potrivit art.3 lit (b) ca, la cota ... (vezi toată discuția)
Legea 158/2011privind cresterea performantei energetice a blocurilor de locuinte dodo2009 dodo2009 \"Art. 27^1 Proprietarii apartamentelor din blocurile de locuinte si ai imobilelor care au executat lucrari de interventie pe cheltuiala proprie beneficiaza, ... (vezi toată discuția)