Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolarea blocului, recuperare bani
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolarea blocului, recuperare bani

Buna ziua, am si eu o nelamurire. Am vazut ca sunt blocuri care se izoleaza din banii alocati de stat. Nu e cazul al blocul meu unde platim fiecare apartament izolarea. Intrebarea mea este daca pot sa recuperez acesti bani dati pt izolare de la stat si prin ce modalitate pot fi recuperati ( cerere, proces etc.)
Exista facilitatea recuperarii sumei ,prin scutire de la plta impozitului
Facilitatea se acorda numai in cazul modernizarilor intregului imobil prin contract asumat de catre asociatia de proprietari,care poate introduce dosarul de cerere facilitate la autoritatea financiara responsabila