Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Conflict de interese
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Conflict de interese

Buna seara,
Va rog sa imi spuneti si mie daca se afla in conflict de interese primarul unei localitati care la investirea in functie avea sotia deja angajata la primarie pe post de bibliotecar .Multumesc frumos!
La acest moment, nu este conflict. Va fi insa conflict de interese, atunci cand o va muta pe sotie intr-o alta functie (de conducere sau de executie) din aparatul administrativ al UAT, mai bine platita.