Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Respingere contestatie CNSC pe motiv de \\"tardiv ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Respingere contestatie CNSC pe motiv de "tardiv introdusa"

O contestatie respinsa de CNSC pe motiv ca a fost introdusa tardiv, mai produce efectele prevazute de art. 278 indc. 1, din OG 34/2006 resepectiv : autoritatea contractanta va retine contestatorului din garantia de participare suma...?
Noi opinam ca atata timp cat a fost respinsa ca tardiva se poate considera ca nu a fost depusa si nu produce efectele aratate mai sus.
Multumim!
Cazurile de retinere sunt prevazute expres la art 278^1 -respingere pe fond sau retragerea contestatiei. Nu si tardivitate.
Multumim!