Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Impotriva cui formulez recursul?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Impotriva cui formulez recursul?

Buna ziua
In urma unei sesizari facute de catre mine la Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii(CNCD) am obtinut o hotarare prin care persoana care a produs o hartuire a fost sanctionata si implicit a fost constatata hartuirea.
Persoana respectiva a contestat in instanta(contencios administrativ) respectiva hotarare si a castigat la Curtea de Apel. Cererea sa de chemare in judecata a fost formulata impotriva mea si a CNCD.
Eu vreau sa formulez recurs. Impotriva cui il fac ? Numai a respectivei persoane sau si a CNCD?
Multumesc!
Recursul se declară împotriva unei hotărâri judecătorești, nu împotriva unor persoane.

Persoanele fizice și juridice care au fost părți la fond vor rămâne în proces până la final, păstrându-și aceeași calitate.
Instanta imi solicita sa indic numele ,prenumele, domiciliu ori dupa caz, denumirea si sediul intimatului. In acest caz cine are calitatea de intimat, doar persoana fizica ce a castigat inprima instanta sau si CNCD?
Deci, ați declarat deja recurs. Amândoi sunt initimați. Persoana care a contestat hotărârea CNCD are calitatea de intimat-reclamant, iar CNCD are calitatea de intimat-pârât. Nu am ce să vă spun în plus, pentru că nu îmi dau seama cum este formulat recursul astfel încât instanța vă solicită să indicați nume și prenume. :-/