Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cumularea pensiei cu salariul in invatamant
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cumularea pensiei cu salariul in invatamant

In conditiile in care CCR prin decizia nr. 394 din 1 oct. 2013, constata ca art. 284 alin.(7) din Legea educatiei nationale nr.1/2011 este neconstitutional, rogu-va lamuriti-ma daca un profesor pensionabil pentru limita de varsta, poate cumula pensia cu salariul cuvenit activitatii depuse in cei 3 ani postpensionare- drept acordat de OUG nr 92/2012. Multumiri anticipate
~ Conținut șters la cerere ~