Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Asigurare locuinta dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Asigurare locuinta dupa divort

Buna dimineata,
exista posibilitatea din punct de vedere legal,ca intr-un dosar de partaj fosta sotie sa-i ceara ex sotului ca acesta sa-i asigure o locuinta pentru ea si copii?
El este cel care a solicitat partajul dar fara sa tina cont ca ex sotia si-a pierdut incapacitatea de munca(boala care provine din timpul casatoriei),nu are posibilitate de a-si achizitiona o alta locuinta.
Le-ati dat aceleasi informatii? Nu ati reusit sa ajungeti cu unul din patru la o idee comuna, la o intelegere a situatiei?
Ce legatura are partajul cu locuinta minorului? Ne intrebati de lucruri care nu conteaza...
E posibil sa vi se para mai bune informatiile, dar sa nu fie, pentru ca nu avem cum sa dam informatii mai bune fara sa cunoastem situatia.
@cerebel, gresiti deschizand subiect nou pentru fiecare intrebare. Continuati discutiile incepute pe tema divortului si partajului.
Ati intrebat pana acum de cateva ori de articolele alea..
Postati intr-un singur loc problema cap coada.