Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contestare vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contestare vanzare-cumparare

Buna ziua.

Am auzit ca in cazul unei vanzari-cumparari fictive a unui apartament, adica fara a se plati in realitate pretul respectivului apartament, vanzarea poate fi contestata de catre mostenitorul existent. As dori sa stiu daca este adevarat.
Va multumesc.
Cossider ca "a teoretiza in absurd si in abstract" pe marginea unor probleme juridice cit si de fapt care nu sint suficient clarificate de cetre solicitant ,nu este benefic si nu reprezinta nici macar un exemplu de " elocinta juridica" din partea consultantului care se tot straduieste sa incadreze in drept chestiuni de fapt ce nu au fost suficient explicate!