Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlul pe pamant
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlul pe pamant

de unde si cat ma costa sa scot titlul pe pamantul stra stra bunicului meu?
Ca nepot am dreptul? pentru ca alte acte nu sunt.
Este mostenire si nu au fost facute actele de la stra stra bunicul meu si as vrea sa scot titlul pe numele stra stra bunicului meu.
Adica de la a- 2-lea bunic!
un notar v-ar ajuta dar posibil sa nu aveti toate actele desi acestea ar exista. cred ca le puteti gasi si la arhivele judetene.
Depinde de situatie, de cum s-au dobandit pamanturile respective, poate ajung adrese la autoritati, poate e necesar dosar in instanta, nu avem cum sa ne inchipuim care e situatia terenurilor satr stra bunicului dv.!!
:offtopic: Interventie moderator

Nu mai deschideti mai multe topicuri pe acelasi subiect, intrucat acest lucru contravine Regulamentului acestui Forum.

In acest caz, va adresez rugamintea de a posta nelamuririle dvs cu privire la problema cu care va confruntati pe rpimul topic deschis pe aceasta tema.

Acest topic se va inchide.

www.avocatnet.ro/content/for...