Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stricaciuni prin neglijenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stricaciuni prin neglijenta

Am o intrebare referitoare la stricaciuni provocate de angajat prin neglijenta companiei.

Putem sa consideram aceasta fapta o abatere disciplinara?
Multumesc
Incercati sa oferiti mai multe detalii despre aceasta situatie. Cum prin neglijenta companiei?

Cornel Vasile, Consilier juridic
imi cer scuze...era doar prin neglijenta...
stricaciuni provocate de angajat prin neglijenta.
Daca in reg.intern este prevazuta ca fiind abatere disciplinara fapta salariatului prin care se creaza un prejudiciu angajatorului , atunci se poate considera ca atare si sa se demareze procedura cercetarii disciplinare prealabile.