avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 329 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stricaciuni prin neglijenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stricaciuni prin neglijenta

Am o intrebare referitoare la stricaciuni provocate de angajat prin neglijenta companiei.

Putem sa consideram aceasta fapta o abatere disciplinara?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:26, 28 Aprilie 2014
Incercati sa oferiti mai multe detalii despre aceasta situatie. Cum prin neglijenta companiei?

Ultima modificare: Joi, 10 Aprilie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
imi cer scuze...era doar prin neglijenta...
stricaciuni provocate de angajat prin neglijenta.
Daca in reg.intern este prevazuta ca fiind abatere disciplinara fapta salariatului prin care se creaza un prejudiciu angajatorului , atunci se poate considera ca atare si sa se demareze procedura cercetarii disciplinare prealabile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cercetare disciplinara a salariatului resursesbc resursesbc Care este procedura completa pentru cercetarea disciplinara a salariatului? (vezi toată discuția)
Conflict angajat - administrator radelina radelina SUNT IN CONFLICT CU UNUL DINTRE ANGAJATII NU DUCE LA INDEPLINIRE SARCINILE DATE ELE FIIND TRECUTE SI IN FISA POSTULUI CUM POT DESFACE CIM ANGAJATUL NU DORESTE ... (vezi toată discuția)
Concediere disciplinara roberto27 roberto27 Buna ziua, Am si eu o intrebare : Daca in Regulamentul Intern o anumita fapta nu este considerata \"abatere grava\" si nu se afla in lista abaterilor grave ... (vezi toată discuția)