Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... vor sa vanda firma.
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

vor sa vanda firma.

am dat in judecata firma la care am lucrat 2ani pentru neplata salariilor,am ajuns la al 2lea termen si din partea lor nu se prezinta nimeni=D>. din zvonuri de la colegii care au ramas in fima respectiva,am aflat ca vor sa vanda firma,mai precis sorei patronului. in ce masura ma poate afecta pe mine aceasta masura?
Dvs. va judecati cu firma- persoana juridica si nu cu asociatii acesteia , care se pot schimba. Aceasta masura nu va afecteaza.
dar firma sorei va prelua doar ACTIVUL. cum mai recuperez datoria daca nu mai am de unde?