Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie fara autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie fara autorizatie

Vecinu construieste fara autorizati o constructie fara a respecta si distanta de la hotar aceasta fiind de 30 cm am fost la primarie au venit si au sistat lucrarile iar dupa 3 luni a reluat lucrarea,am fost iar la primarie si au zis ca nu a primit autorizatie si o sa vina sa vada dar nu au mai venit.Intrebarea e cui trebuie sa ma adresez in continuare pentru a se lua masurile legale? Multumesc.
incercati la inspectoratul de stat in constructii, sau direct in instanta.
Faceti Plangere scrisa la Politia Locala (ei au in componenta si Disciplina in constructii)