Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care sunt procedurile pentru a contesta un cadastru?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care sunt procedurile pentru a contesta un cadastru?

Daca exista respingere a cererii de intabulare,este necesara actiune in instanta
Să fie contestat de către cine ? Cred că cele mai ușoare întrebări sunt cele care conțin subiect și predicat.
Vecinu a intabulat in 2007 prin noul sistem GPS iar eu am intabulat in 2002 iar acum cu noile coordonate mie imi lipsesc 25 de patrati din 3350 mp el intrind pe mine in unele locuri cu 80 cm mentionez ca la intabulare in titlu de proprietate am avut 3460 mp si pe schita de intabulare apare 3350 mp si acum sa modificat hotarul foarte mult.Acum vreau sa contest intabularea lui.
faceti o contestatie la cadastru. daca nu se rezolva doar prin actiune in instanta se poate