Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu pentru Dacia - 2
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu pentru Dacia - 2

O masina Dacia Logan 1.9,a fost inmatriculata prima data in 2004. Pe atunci,nu exista nicio taxa pe poluare.
In ianuarie 2013,proprietarul a vandut-o,iar cumparatorul a fost obligat sa achite taxa pe poluare,conform Legii nr.9/2012.
Din punct de vedele al legislatiei in vigoare la acea data,asa stipula legea...
Insa,acum,avand in vedere ca Legea nr.9/2012 a fost declarata ilegala,este posibil sa se recupereze taxa pe poluare platita pe 18.01.2013 ?
Va multumesc.
Am inteles.Va multumesc