Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

Buna ziua,
Doresc sa deschid o firma pe care sa fac import din China sau EU, iar apoi marfa sa o vand la magazine sau producatori/consumatori finali. In acest caz am vazut ca ma incadrez la comert cu ridicata : corect?
Apoi ca si cod caen ma incadrez la grupa 464 (acum cand merg sa declar caen-ul la finante pot pune 464 sau sint nevoit sa pun 464X adica codul exact?). Intreb acest lucru petru ca sint interesat de mai multe produse si toate incep cu 464.
Am vazut ca e definit chiar codul 46. Il pot folosi pe acesta sau nu?
Va rog sa ma ajutati cu caen-ul pentru produse pentru animale de companie : lese, haine, etc.(adica orice in afara de mancare si medicamente).
Va multumesc.
Angajati un avocat care sa va inregistreze mai intai la registrul comertului activitatile ce urmeaza a fi desfasurate , veti obtine un certificat cu care mergeti apoi la finante .
Multamiri, dar ce mi-ati oferit dvs e un sfat (la atat ma ducea si pe mine capul). Eu doresc un raspuns mai avizat si la obiect, cum au mai fost atatea pe aici.