Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... proiectul de lege care interzice cumulul pensiei cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

proiectul de lege care interzice cumulul pensiei cu salariul

Ce parere aveti despre proiectul de lege care interzice cumulul pensiei cu salariul? Cum credeti ca ar trebui atacata? Si daca se poate ataca? Sunt un pensionar care cumuleaza pensia cu salariul dar care nu am iesit ptr limita de varsta, am iesit la pensie anticipat. Multumesc!
valery a scris:

de atacat oricum il voi ataca! nu e normal sa iei la cineva dreptul la munca conform constitutiei si reglementarilor comunitare!

Soluţionarea excepţiei ridicate în faţa instanţei judecătoreşti, de neconstituţionalitate asupra unei legi sau ordonanţe ori a unor texte dintr-o lege sau ordonanţă este de atributul exclusiv al Curţii Constituţionale