avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Repatriere - permis de sedere cetatean american membru ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Repatriere - permis de sedere cetatean american membru de familie

Buna dimineata ,cu o intrebare va deranjez.Eu m-am repatriat de 2 luni in rominia din usa .Unde trebuie sa umblu pentru sotul meu sa poata sa ramina in rominia fara viza .Noi ne-am cumparat casa impreuna si suntem veniti in tara cu toata familia .Ce trebuie sa fac si la ce institutie de stat trebuie sa ma adresez.,,,VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 18:45, 17 Aprilie 2014
Vă adresați Autorității/Serviciului pentru străini din municipiul reședință de județ unde v-ați stabilit domiciliul.
Aici gasiti datele de contact ale tuturor formatiunilor Inspectoratului General pentru Imigrari din tara:
[ link extern ]
Va trebui sa isi faca permis de sedere.

Cititi acest topic, va este de folos:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie si viza de sedere younes younes ma numesc ahmad younes sunt din israel am venit in romania la prietena mea si vreau sa intreb ce acte imi trebuie pentru casatorie si pentru viza de sedere pe ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean marocan simonaamer simonaamer buna! am si eu o mare rugaminte sa-mi oferiti informatii in legatura cu procedura de invitatie a unui cetatean din Maroc...ce pasi trebuie sa urmez? si daca ... (vezi toată discuția)
Viza cipriang4s cipriang4s buna ziua ! am un prieten cetatean moldovean venit in romania la studii , a terminat liceul a absolvit a dat bacalaureatu si nu la luat ar vrea sa ramina ... (vezi toată discuția)