Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Repatriere - permis de sedere cetatean american membru ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Repatriere - permis de sedere cetatean american membru de familie

Buna dimineata ,cu o intrebare va deranjez.Eu m-am repatriat de 2 luni in rominia din usa .Unde trebuie sa umblu pentru sotul meu sa poata sa ramina in rominia fara viza .Noi ne-am cumparat casa impreuna si suntem veniti in tara cu toata familia .Ce trebuie sa fac si la ce institutie de stat trebuie sa ma adresez.,,,VA MULTUMESC
Vă adresați Autorității/Serviciului pentru străini din municipiul reședință de județ unde v-ați stabilit domiciliul.
Aici gasiti datele de contact ale tuturor formatiunilor Inspectoratului General pentru Imigrari din tara:
[ link extern ]
Va trebui sa isi faca permis de sedere.

Cititi acest topic, va este de folos:
www.avocatnet.ro/content/for...