Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriasi sub contract
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriasi sub contract

Buna seara .am un contract de inchiriere intre mine propietar si o societate comerciala . Eu am pus la dispozitie un spatiu comercial .dansii sunt in urma cu chiria neplatita de 4 luni. In contract scrie clar ca daca nu platesc am dreptul sa i evacuez. Intrebarea mea este daca pot sa i dau afara pur si simplu in baza contractului de inchiriere sau daca nu care i procedura de evacuare a dansilor ?
Actiune in instanta pentru evacuare pentru nerespectarea obligatiilor contractual asumate