Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... scoaterea de sub urmarire penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

scoaterea de sub urmarire penala

In cazul in care esti scos de sub urmarire penala sau se dispune urmarirea penala ,trebuie sa fii anuntat prntr-un fel (telefon ,posta,etc) ?
Nimeni nu stie nimica ?
In cazul scoaterii de sub up , copia de pe ordonanta sau rezolutia prin care procurorul dispune incetarea sau scoaterea de sub up se comunica persoanei care a facut sesizarea , invinuitului sau inculpatului , si dupa caz, altor persoane interesate.