avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deblocare din cartea funciara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deblocare din cartea funciara

Buna seara,as dori sa aflu prin ce metoda se poate debloca din cartea funciara un imobil aflat in proces daca partile sau inteles.Cat de repede se poate si daca se poate alcumva decat cu hotarare judecatoreasca finala si irevocabila.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:57, 22 Aprilie 2014
Daca exista notat litigiul in cartea funciara este necesar hotarare definitiva a instantei de judecata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscriere in cartea funciara ContSters222775 ContSters222775 Buna seara, Ma pot inscrie in cartea funciara cu un certificat de mostenitor, in conditiile in care acesta este contestat in instanta (de catre o terta ... (vezi toată discuția)
Sechestru asigurator leorot leorot Buna seara, Am avut un proces cu datornicul meu si eu am castigat. Astept sa soseasca hotararea judecatoreasca. Intre timp, ma tem ca acesta sa nu isi vanda ... (vezi toată discuția)
Radiere litigiu,contestatie la executare care este in suspendare de 13 luni.am nevoie de raspuns urgent ,va rog. ChiriacMa ChiriacMa Buna ziua, Sunt proprietarul unui imobil printr-un act de adjudecare ce are cerere contestatie la executare din partea debitorilor,cerere care este in ... (vezi toată discuția)