Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine este proprietarul terenului ? ce cuprinde terenul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine este proprietarul terenului ? ce cuprinde terenul ? ce inseamna completare teren ?

Subiect: Bunicii au fost proprietari - ai unui lot ajutator dat de CAP ?
1. - Ce inseamna ca, pe timpul CAP,
i s-a dat ca lot ajutator 0,12 ha teren acasa ?
2. - Ce teren cuprinde ? Curtea si gradina ?
3. - cine este proprietarul acelui teren ?
4. - ce inseamna ca nu i s-a dat completare,
fiindca nu lucreaza ?
Trebuia sa i se dea mai mult, 0,24 ha,
cat era terenul ?

Cu multa placere. Va doresc mult succes in lamurirea situatiei juridice a terenului.
Multumesc mult.
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si tot ce va doriti !
O zi frumoasa !