Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... legea 273/2004- nerespectare prevederi art 26 (1)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

legea 273/2004- nerespectare prevederi art 26 (1)

Buna ziua,
Ce instituitie constata nerespectarea prevederilor art. 26 alin. (1) din legea 273/2004 ?
Problema ar fi neinregistrarea unei declaratii ce nu a fost revocata in termenul de 60 zile.
Declaratia a fost data in urma cu mai bine de 1 an.
Au fost incalcate astfel intregime prevederile art 26 si drepturile copilului.