avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca cu perioada determinata.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca cu perioada determinata.

Buna ziua,
Ce documente trebuie intocmite pentru un angajat al carui contract de munca expira in 15.05.2014. Contractul de munca a fost incheiat cu perioada determinata respectiv 3 luni.
Cand trebuie inregistrat in revisal incetarea contractului, si va rog daca ma puteti ajuta si cu articolul din codul muncii.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:45, 11 Iunie 2014
Multumesc mult pentru raspuns.
Buna ziuaa,
cand trebuie sa transmit revisalul in cazul in care 15.06.2014, ultima zi din contract, este duminica.
Va multumesc.
Revisal-ul se va transmite cel mai tarziu luni in data de 16.06.2014, in aceasta situatie.
se mai poate incheia in data de 15.06 si transmite in revisal act aditional de prelungire contract avand in vedere ca acesta inceteaza de drept in data de 15.06 ?
Da, se poate incheia un act aditional de prelungire a duratei c.i.m. la acea data.

Transmiterea se va face in termen de 19 zile lucratoare de la data de 15.06.2014.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data incetare cim Michaela_D Michaela_D Buna ziua, Daca data incetare ptr cim determinat este intr-o zi nelucratoare, se inceteaza in ziua respectiva nelucratoare sau in prima zi lucratoare. Si ... (vezi toată discuția)
Incetare cim durata determinata Alis07 Alis07 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce documente se intocmesc pentru un angajat al carui contract de munca incheiat cu durata determinata expira in data de 1 ... (vezi toată discuția)
Contract de munca perioada determinata - prelungire noiembriesm noiembriesm Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru prelungirea CIM perioada determinata. Eu as prefera sa fac un act aditional pentru prelungire, dar am vazut ... (vezi toată discuția)