Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca cu perioada determinata.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca cu perioada determinata.

Buna ziua,
Ce documente trebuie intocmite pentru un angajat al carui contract de munca expira in 15.05.2014. Contractul de munca a fost incheiat cu perioada determinata respectiv 3 luni.
Cand trebuie inregistrat in revisal incetarea contractului, si va rog daca ma puteti ajuta si cu articolul din codul muncii.
Va multumesc anticipat.
Multumesc mult pentru raspuns.
Buna ziuaa,
cand trebuie sa transmit revisalul in cazul in care 15.06.2014, ultima zi din contract, este duminica.
Va multumesc.
Revisal-ul se va transmite cel mai tarziu luni in data de 16.06.2014, in aceasta situatie.
se mai poate incheia in data de 15.06 si transmite in revisal act aditional de prelungire contract avand in vedere ca acesta inceteaza de drept in data de 15.06 ?
Da, se poate incheia un act aditional de prelungire a duratei c.i.m. la acea data.

Transmiterea se va face in termen de 19 zile lucratoare de la data de 15.06.2014.