avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 995 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Drept la recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Drept la recurs

Am primit hotararea judecatoareasca in data de 16.04.2014, 15 zile au drept de recurs, trebuie sa astept pana in data de 6.05.2014 sa treaca acele 15 zile + 4-5 zile perioada postei sau depunerea recursului in ultima zi ?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ovidiu Stanciu , Alte profesii 22:11, 25 Aprilie 2014
Nu se prea intelege intrebarea dvs !

Daca doriti sa declarati recurs, trebuie facut in termenul de recurs.

Daca doriti sa legalizati hotararea, va trebui sa asteptati sa treaca termenul de recurs plus max o saptamana.
vreau sa treaca timpul ca sa nu se mai poate face recurs

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicare favorabila, ce fac cu ea? marian24gam marian24gam Buna ziua ! Am primit comunicarea de la judecatoria la care am facut plangere pentru suspendarea permisului de conducere(favorabila mie),au trecut cele 15 ... (vezi toată discuția)
Sentinta definitiva corneltorcea corneltorcea Buna ziua , am facut o tranzactie intre mine si fratele meu referitoare la masa succesorala de pe urma tatalui, judecatoria a consimtit tranzactia noastra si ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza ? pentru a ramane o hotarare definitiva ? dorudoru dorudoru Un dosar civil se pronunta la data de: 07.06.2011 Comunicarea am primi-to acasa pe deta de: 05.05.2011 ( Data postei ) Cind devine definitiva si ... (vezi toată discuția)