Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parasire de domniciliu si divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parasire de domniciliu si divort

As vreau sa stiu an data de 8/9 04 2014 am fost de servici si dimineata cand am venit acasa am gasit un biletel pe masa lasat de sotia mea terog nu te supara am plecat cu copii. 4 zile nu am stiut nimic de ia si de cpoii avut telef anchis cand ma sunat am antrebat undei si mi a respuns cai la rude si mai sta acolo dar ma mintit a anchis iar telef dupa 5 zile am reusit sa vorbesc cu ia si mi a zis sa nu mai sun si nici nu vine acasa a fost deja la alt barbat de cand au plecat as vreau sa stiu daca copii au 10ani si resp 8 ani cum pot sa iau an studia mea . copilu de 8 ani are probleme de sanatate inima gradu grav iar ia au fost angajat ca asistent personal ce pot sa fac an cazu esta sa iau copii de la ia
Buna seara! singura modalitatea prin care puteti ca minorilor sa le fie stabilit domiciliul la dvs., este sa intentati o actiune de divort.
Dat fiind ca mama este asistent personal al copilului nu vad sanse prea mari sa obtineti locuinta copilului la dvs. Cine ar fi atunci asistent personal al copilului?