Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina Vanduta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina Vanduta

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti ce se intampla cu amenzile care sunt luate pe numele meu daca eu am vandut masina si a fost radiata fiscal de la Primarie dar de la Politie nu,
Cand am vandut masina nu am pastrat numerele de inmatriculare am mers pe incredere,
Vor fi trimise in continuare la directia taxe si impozite de care apartineti cu domiciul si va trebui sa le contestati in instanta prezentind dovada vanzarii vehiculului.

Trebuia sa scrieti pe certificatul de inmatriculare "Instrainat catre.... la data de ....."