Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Evacuare chiriasi
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Evacuare chiriasi

Buna ziua;Am contract de inchiriere spatiu comercial cu mai multe persoane in acelasi sediu. Una dintre chiriase creeaza permanent probleme celorlalte chiriase -le "fura" clientii, le vorbeste urat , se cearta, etc. Cum as putea face rezilierea contractului, avand in vedere ca, aceasta chiriasa plateste la timp si are contract pe 1 an. Multumesc mult pentru info.
Daca nu ati prevazut in contract, motive pentru care ar putea fi contractul reziliat, nu puteti rezilia inainte de termen.
~ Conținut șters la cerere ~