Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Hotararea judecatoreasca in urma dezbaterii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Hotararea judecatoreasca in urma dezbaterii succesiunii constituie titlul de proprietate ?

In urma dezbaterii succesorale in instanta doresc ca eu si sora mea sa avem aceleasi drepturi (50, 50) din imobilul detinut de mama noastra, decedata in dec.2013.

Intrebarea mea este daca hotararea judecatoreasca constituie titlu de proprietate , in timp ce certificatul de mostenitor nu ar detine aceasta valoare?
Instanta de judecata poate pronunta hotarare judecatoreasca care sa tina loc de titlu de proprietate
RalukaBocor, pentru coerenta discutiei continuati-o va rugam acolo unde ati inceput-o:
www.avocatnet.ro/content/for...