Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie inmanata vecinului
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie inmanata vecinului

Salut . Azi m-am trezit cu un politist la usa , cauta un vecin sa ai lase o citatie sau ceva de genu ... si mi-a spus ca e parte vatamata .Deoarece nu era acasa .A intrat la mine si mi-a cerut buletinul si apoi ma pus sa semnez. As vrea sa stiu dc mi-a cerut datele mele si daca o sa am vreo legatura sau ceva de genul . Va multumesc
Agentul de politie trebuia sa inmaneze citatia administratorului/portarului sau in lipsa acestora trebuia sa afiseze pe usa vecinului o instiintare.
Cu toate acestea, ar fi bine daca i-ati inmana citatia vecinului dv.
domnul politist a lasat citatia in usa vecinului. dar nu inteleg dc mi-a cerut datele mele personale si ma pus sa semnez .
ca martor ca l-a citat.