Forum Discuţii juridice Executare silită Punere in aplicare sentinta judecatoreasca
Discuție deschisă în Executare silită

Punere in aplicare sentinta judecatoreasca

buna ziua,

prin sentinta judecatoreasca ,definitiva si irevocabila,se admite cererea reclamantilor,prin care se dispune anularea titlului de proprietate pentru suprafata de 200 mp,reprezentand drum secundar de acces,identificat conform plansa anexa,la raport exp.judiciara.(drum prins in PUG dar nu si in inventarul domeniului public sau privat al comunei).Sa anulat titlul de proprietate pentru suprafata de mai sus ,dar cine deschide drumul,pentru ca solicitarea reclamantilor este drumul de acces,si care este modalitatea ? multumesc
Actiunea reclamantilor a fost facuta impotriva acelora care au inchis drumul de acces
Respectivele persoane care au inchis drumul de acces detin obligatia sa respecte hotararea instantei
Daca amiabil acestia nu inteleg sa desfasoare demersuri,reclamantul poate apela la executor judecatoresc responsabil locatiei