avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1087 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model de cerere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model de cerere

Buna ziua.
Am mare nevoie de un model de cerere pentru renegocierea chiriei pentru un spatiu pe care l-am inchiriat.
Imi cer scuze daca am postat mesajul intr-o sectiune nepotrivita. Astept cu interes raspunsul dvs. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: dreptate , utilizator 13:04, 4 Mai 2009
buna ziua. nu este vorba de o cerere tip ci doar de o notificare facuta de dv si ianintata celeilalte parti. In notificare trebuie sa se specifice numarul de inregistrare al contractului de inchiriere, motivatia dumneavoastra vizand renegocierea chiriei si termenul acordat
Multumesc pentru sfat. O zi buna va doresc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere spatiu comun magi magi Bună ziua, în urmă cu trei luni am încheiat un contract de închiriere a unei boxe, situate la parterul scării blocului unde locuiesc. Contractul este ... (vezi toată discuția)
Preluare/inchiriere magazin alimentar silviu_stefan silviu_stefan As dori si eu un sfat sau mai bine zis un consiliu la urmatoarea intrebare daca se poate. Doresc sa preiau o afacere deja existenta , sa inchiriez acea ... (vezi toată discuția)
Tva la chirie cristinasova cristinasova Buna ziua! O societate nou infiintata platitoare de TVA, care plateste 3% impozit pe venit inchiriaza un spatiu proprietate catre o alta societate neplatitoare ... (vezi toată discuția)