Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Animale de companie in transportul in comun
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Animale de companie in transportul in comun

Buna ziua,

Exista vreo lege care sa interzica folosirea transportului in comun a persoanelor insotite de animale de companie, indiferent de talie? (fara ironie, nu ma refer la elefanti, ci la caini de talie mare, ex.: ciobanesc german).

Multumesc.
Exista autoritati locale care restrictioneaza accesul animalelor de companie in mijloace de transport in comun prin HCL
Exista intradevar Hotarare de Consiliu Local, vorbesc aici de Bucuresti, care spune ca animalele mici pot fi transportate in brate iar cainii mari cu lesa si botnita.