Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Notificari reziliere contract de arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Notificari reziliere contract de arendare

Buna ziua! In urma unei succesiunii am dobandit un teren care se afla in arenda,si as dori sa reziliez contractul,stiu ca am posibilitatea sa fac o notificare pentru a inceta contractul,insa nu stiu ce ar trebui sa scriu in el!
Va recomand sa prezentati contractul respectiv unui avocat, care va poate consilia si ajuta in vederea posibiitatii denuntarii acelui contract, precum si in vederea redactarii respectivei notificari.