Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Strain de succesiune prin neacceptare = ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Strain de succesiune prin neacceptare = ?

Salut.Imi puteti spune ce inseamna afirmatia ''strain de succesiune prin neacceptare'' , mentionata intr-o succesiune ?
Nu a acceptat mostenirea in termenul legal deci nu are calitate de mostenitor.