Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obiect activitate nou
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obiect activitate nou

Buna ziua, am o nelamurire si as dori sa ma ajutati daca puteti! Am un SRL cu domeniul principal de activitate asigurari adica 6622, la activitati secundare am trecut si activitati de fotocopiere adica 8219, eu vreau sa pun si xerox + acte auto. Trebuie sa actrivez codul caen? Trebuie sa ma mai duc pe la Registrul Comertului sau este de ajuns sa cumpar o casa de marcat?
Trebuie sa mergeti la Registrul Comertului sa il autorizati.
Stiti cumva cat si ce mai trebuie sa platesc la Registru pentru autorizatie?
Aveti nevoie de:
- cerere de inregistrare
- declaratie model 2 sau 3 (daca aveti certificat constatator pentru activitati desfasurate la sediu social/punct de lucru/terti si autorizati acest cod caen tot acolo, depuneti declaratie model 3. Altfel, depuneti model 2)
- certificatul constatator vechi

- copie CI si imputernicire daca persoana care depune nu este administrator/asociat

Taxele sunt de 176 de lei. Termenul de eliberare este peste 4 zile lucratoare.
Alexandru Arsu, Contabil