Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare executare hotarare definitiva de plata a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare executare hotarare definitiva de plata a drepturilor salariale si reintegrare pe post

Buna ziua. va rog sa ma ajutati intr-o problema. am fost concediat nejustificat si am castigat la tribunal. am trimis cerere ca angajatorul sa-mi plateasca drepturile salariale incepand cu data concedierii insa mi s-a transmis ca nu-mi va plati nimic, pentru ca a facut cerere de suspendare a executarii hotararii motivat de faptul ca suma este prea mare si se va face recurs. asa ca trebuie sa astept pana se finalizeaza recursul.
poate sa ceara asa ceva in instanta? are vreo sansa sa i se accepe suspendarea si sa mai astept inca un an ca sa imi recuperez banii?
multumesc!
Da, poate solicita suspendarea executarii c.i.m. odata cu cererea de recurs.

Sanse pot avea atat de admitere, dar si de respingere.