Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Emitere motivare la o sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Emitere motivare la o sentinta

Ce se poate face in cazul in care au trecut doua luni de la sentinta si nu se trimite motivarea ?
Multumesc.
Exista posibilitatea sa faceti o cerere de urgentare, insa, in 100% din cazuri, nu functioneaza. Desi Codurile de procedura prevad anumite termene si pentru aceste chestiuni, nu le putem face nimic juzilor pentru intarziere... nu ramane decat sa speram ca drepturile dvs nu vor fi periclitate de aceasta intarziere.