Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Teapa BINGO ROMANIA
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Teapa BINGO ROMANIA

Buna ziua,

Nu stiu daca am postat unde trebuie dar poate ma ajuta cineva.
In luna februarie 2014 am castigat la emisiunea BINGO ROMANIA difuzata pe Kanal D, la premiile telefonice si conform contractului trebuia sa incasez in cont suma de bani dupa 90de zile. Au trecut cele 90 de zile, banii nu au veni, i-am contactat, m-au dus cu vorba 2-3 saptamani (ca s-au decalat platile) iar acum am aflat ca emisiunea a fost inchisa iar banii ii voi primi dupa data de 15 sept 2014 cand se v-a reia emisiunea. Detin un proces verbal de la dansii cu suma si data la care trebuia decontat premiul.Cu siguranta emisiunea nu v-a mai aparea,
Unde sa ma adresez? politie, judecatorie, ANPC?
sunt multi oameni in aceasta situati.
multumesc anticipat
Buna ziua,

In prima faza sesizati ANPC, apoi, daca este cazul, instanta de judecata.
Au trimis un reprezentat la mine cu un nou contract in care se stipula ca vor face plata in 4(patru)luni de la data semnarii noului contract. Am refuzat sa-l semnez.
Am facut o plangere la ANPC, si voi face si o plangere la tribunalul Ilfov.
Intre timp "Bingo România" şi-a cerut insolvenţa.
Nu stiu de ce vroiau sa semnez alt contract, cu alt termen de plata daca ei au cerut insolvenţa?!?!?
Buna ziua,
Trebuia si eu sa incasez de la ei un premiu pe 30 aprilie 2014, daca si-au cerut insolventa( [ link extern ]
) trebuie sa ma inscriu la masa credala sau sunt inscris automat?
Multumesc
cristi1j, utilizator
Buna ziua,

Luati legatura cu administratorul judiciar numit si inscrieti-va in termen la masa credala. Nu depasiti termenul si achitati taxa de timbru de 200 ron.
Buna seara!! Mc lush acelasi lucru l-am patit si eu din pacate!!ar trebuie sa ne unim mai multi si sa facem ceva,o solutie trebuie sa existe...un numar de telefon se poate?