Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amenajare Terasa bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amenajare Terasa bloc

Buna seara, am un apartament intr-un bloc "comunist", la etajul 8/8 si as fi interesat sa aflu in ce conditii pot deveni proprietarul suprafetei de deasupra apartamentului meu sau in ce conditii as avea dreptul sa amenajez terasa aferenta apartamentului meu astfel incat sa o pot transforma intr-un spatiu privat de relaxare. Amenajarile ar fi minine...podea din lemn si un gard de protectie in jurul terasei, eventual plante.
Voi incera sa vorbesc cu presedintele asociatiei de proprietari sa vedem daca se poate face si ce se poate face.
Intre timp...ce pot face multe maini dibace (bine...nu la noi in tara :) )

[ link extern ]
adrian_ing, utilizator
buna adrian...ce ai mai rezolvat cu terasa? eu sunt in aceiasi situatie si daca ai reusit as dori sa vad si eu poze de la amenajare
Si eu sunt interesat de acelasi lucru: ap la ultimul etaj in bloc comunist 4 etaje cu mai multe scari, deci momentan terasa este necirculabila continua peste 2 scari de bloc.
Vreau sa o transform in circulabila.
A reusit cineva sa duca la bun sfarsit procesul? Acord vecini/asociatie + tehnic?