Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua!
Rog un sfat de specialitate:
Doamna X a dat, acum 12 ani, o declaratie autentica prin care si-a exprimat acordul ca, in apartamentul proprietate personala, sa functioneze sediul social al firmei ginerelui sau. In prezent, fiica doamnei divorteaza de sot si mama (doamna X) nu mai vrea ca in apartamentul sau sa figureze sediul social al firmei viitorului ex-ginere.
Mentionez ca ginerele nu vrea sa schimbe sediul social la Reg Com.
Care este calea legala prin care doamna x poate sa forteze ginerele sa-si schimbe sediul social?
Multumesc!
Ginerele ar trebui sa inteleaga ca "dragoste cu forta nu se poate" si daca apartamentul este proprietatea doamnei X sa isi mute sediu social al firmei de buna voie.
daca ex- ginerele doreste ca firma sa, sa functioneze cu sediul la aceeasi adresa, atunci numai prin instanta poate sa fie obligat sa renunte
Va multumesc!
O zi minunata va doresc!