Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool la volan

Buna ziua! Ce pot face daca la recoltarea probelor am avut 0.7 in etilotest iar la sange 1.0 ? se mai poate face ceva? ce pedeapsa pot sa primesc ?
Buna ziua,
Sa va recunoasteti vina si sa va acceptati pedeapsa cu demnitate.
Va fi cu suspendare, probabil.
Ar fi bine sa consultati un avocat care sa va apere.
Alcoolul si covrigul nu se prea impaca asa ca e bine sa trageti concluziile de rigoare.