Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru cresterea copilului

Buna ziua,
sunt eleva a unei postliceale, urmez cursurile la zi, pot dovedi lucrul acesta printr-o adeverinta de la scoala. In aceasta situatie se primeste indemnizatie pentru cresterea copilului? Multumesc anticipat!
1. Daca in cele 12 luni premergatoare nasterii copilului (inclusiv luna nasterii) ati frecventat, fara intrerupere, cursurie de zi ale scolii postliceale, puteti beneficia de indemnizatie pentru concediu crestere copil (CCC).

2. Mergeti la Primarie si solicitati lista cu actele necesare in situatia dvs., acte pe care le depuneti apoi tot la Primarie.