Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Facturi motorina Saga
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Facturi motorina Saga

Buna ziua.
Operez de curand in programul Saga si as avea nevoie de curand de ajutorul vostru.
De unde introduc facturile de motorina in programul Saga? Dar factura de ulei,vasilina si piese de schimb?
In Operatii -> Intrari. In partea de sus scrieti tipul documentului, numarul documentului, datele furnizorului si data documentului.
In partea de jos completati cu bunurile sau serviciile achizitionate.

Dupa ce terminati de introdus datele, validati cu un click pe butonul din stanga jos.

PS Daca este factura, la TIP lasati blanc. Daca este bon fiscal, selectati bon.