avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Echivalare diploma Italia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Echivalare diploma Italia

Buna ziua
Vreau sa angajez pe cineva care are studii liceale terminate in Italia.
Sudiile din Italia pot fi echivalate in Romania?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:15, 26 Mai 2014
Studiile din Italia trebuie echivalate in Romania.

In acest sens, trebuie sa se adreseze Centrului Național de Echivalare și Recunoaștere a Diplomelor, din cadrul Ministerului Educației.
Vedeti link-ul de mai jos
[ link extern ]
Este asociata intr-o societate si vrea sa fie angajata ca Manager General!
Se poate ? Nu vrea sa aduca diploma.....
La ITM Bucuresti nu raspunde nimeni si ea vrea cat mai repede angajata
Multumesc mult
De ce nu vrea sa aduca diploma?

Nu salariatul impune conditiile de angajare , ci angajatorul.
Este asociata in aceasta societate, diploma este in Italia si nu poate sa plece pana in luna august , are nevoie de contract ptr dividente si participare la licitatii. A terminat liceul acolo dar nu-mi spune daca are diploma de Bac!!
Cu studii liceale poate sa se angajeze ca Manager general? In cod Cor la studii ptr. Manager scrie Nivelul de instruire: nedefinit de COR !!!
Cu orice tip de studii liceale poate fi angajat in functia de manager general.

Nerespectarea oricăreia dintre condiţiile legale necesare pentru încheierea valabilă a contractului individual de muncă atrage nulitatea acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor programator fara diploma de bac VLADUTZA07 VLADUTZA07 Buna As dori sa stiu daca o persoana care nu are diploma de bacalaureat, poate fi incadrata ca si ajutor programator. Are finalizat liceul dar fara diploma ... (vezi toată discuția)
Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? ANCA CLARITECH ANCA CLARITECH Cum poti sa incadrezi un angajat fara diploma de bac? Este vorba despre activitatea de tehnician retele telecomunicatii. Daca angajatul nu are diploma de bac, ... (vezi toată discuția)
Cod cor pentru pozitie de conducere cu studii medii laurafrincu laurafrincu Buna ziua. Am nevoie de ajutor, va rog. Lucrez la o firma privata de aprope 2 ani, si in acest timp am promovat la o functie de conducere, respectiv Serial ... (vezi toată discuția)