Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri din cedarea folosintei bunurilor
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri din cedarea folosintei bunurilor

Va rog sa-mi spuneti daca potrivit reglementarilor Codului fiscal actual ,pentru persoanele fizice ,care obtin venituri dei cedarea folosintei bunurilor ,exista vreo exceptie de la plata CASS?
da
Puteti sa-mi spuneti care?Fiscul zice ca nu exista niciuna.Va multumesc.
Incepand din acest an, nu mai exista nicio restrictie la plata CASS de persoanele care obtin venituri din chirii. ANAF va calcula CASS pentru aceste venituri declarate de contribuabil, indiferent de situatia fiscala a acestuia (salariat, pensionar, PFA, etc.)