Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare teren aferent casei de locuit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare teren aferent casei de locuit

Buna ziua,

In 1979 am cumparat o casa pentru parintii mei. Eu sunt proprietar dar nu am beneficiat niciodata de aceasta locuinta. La momentul cumpararii gradina aferenta casei apartinea CAP.

In prezent terenul respectiv este trecut in titlul de proprietate al mamei mele (decedate) ca teren atribuit in urma mostenirii de la mama ei, bunica mea.
Este legal?
Cum pot proceda pentru a intra in proprietatea acestui teren in baza legii 18/1991 art. 23

Va multumesc
Casa a fost cumparata pentru parinti de la o persoana terta si iar mama nu a solicitat terenul. Titlul de proprietate pe care l-a detinut a fost pentru terenul mostenit de la mama ei, bunica mea.

Va multumesc mult pentru raspunsuri
ContSters322619, utilizator
Ce este trecut la rol?
mama mea